Bacak Estetiği

Hastanede Yatış Süresi
1 Gün
7 Gün
İyileşme Süresi
2 Hafta
Operasyon Süresi
2-3 Saat
Anestezi Şekli
Genel Anestezi
Şehirde Kalış Süresi
Varlık 46.png

Kadınlarda vücut güzelliğinin en önemli unsurlarından biri de bacaklardır. Kilo alıp verme, doğum, hareketsizlik ve yaşlanma gibi faktörlerle bacak bölgesinde gevşeme ve sarkmalar meydana gelebilir. Sonradan gerçekleşebilen bu bozuklukların yanı sıra kişi, yapısal olarak aşırı ince ya da çarpık bacaklara da sahip olabilir. Çok kalın, çok ince, çarpık veya asimetrik bacaklara sahip olan kadınlar bacak estetiği ile istedikleri bacaklara sahip olabilirler.

Uyluk germe nasıl yapılır?

Bacakların kalçadan dize kadar olan bölgesine uyluk denir. Bu bölgedeki deride dalgalanma ve sarkmalar kişiye en çok rahatsızlık veren sorunlardan biridir. Uyluk germe operasyonu ile bacakların üst ve iç kısmında oluşan deri bolluğu ve yağlanma giderilir. Cilt bolluğu az olan daha zayıf hastalarda kasıkların iç tarafında yatık bir iz bırakacak şekilde deri fazlası çıkartılır ve gerilerek dikilir. Deri bolluğu çok fazla ve yağlanması olan hastalarda liposuction yöntemi ile beraber uygulanan operasyon “T” şeklinde bir yara izi bırakır.

Çarpık Bacak Estetiği: Bacaklardaki yağ birikimlerinin orantısız dağılımı sebebiyle ortaya çıkan çarpık bacak görüntüsü, çarpık görüntüyü oluşturan diz içi yağlanmasının, liposuction yöntemiyle alınarak eksik bölgelere (baldırlara) enjekte edilmesi ile tedavi edilir. Bu operasyon sırasında kemikteki eğriliğe müdahale edilmez. Yağ transferi ile yapılan bu tedavi, ömür boyu kalıcıdır. 

Diz Estetiği: Diz, bacak güzelliğinin en önemli kısımlarından biridir. Dizdeki şekil bozukluğu, tüm bacakta göze hoş̧ gelmeyen bir görüntü ortaya çıkartabilir. Diz bölgesinde bacak estetiğini bozan şekil bozuklukları, yağ birikimlerinden ya da sık kilo alıp vermeye bağlı olarak sarkma ve kırışıklıktan kaynaklanabilir. Dizin herhangi bir yerine aşırı yağ toplanmışsa bu yağlar liposuction ile uzaklaştırılabilir. Bazen de sık kilo alıp vermeden dolayı dizdeki deride sarkma, kırışıklık ya da dizin yan taraflarında çıkıntılar ortaya çıkabilir. Bu bozuklukları ortadan kaldırmak için ise çıkıntılar ve sarkan fazla deri cerrahi olarak çıkarılabilir.

İnce Bacak Estetiği: Bacakların aşırı derecede ince olması durumunda, protez yerleştirme ile daha biçimli bacaklar elde edilebilir. Protezin boyutları kişinin ihtiyacına göre ve doktor kontrolünden sonra belirlenir. Protezler, alt bacağa (dizle ayak bileği arasına) yerleştirilir. Ameliyat diz arkasından ve 3-4 cm’lik küçük kesilerden girilerek yapıldığından dolayı, iyileşme süresi kısa, operasyon izinin ise fark edilmesi oldukça zordur.

Bacak Estetiği Sonrası

  • Aynı gün ayağa kalkılabilir ve 1 gece hastanede kalmak yeterlidir.

  • Bacak estetiği operasyonları sonrasında hastalar 4-5 gün içerisinde normal hayatlarına geri dönebilmektedirler.

  • Operasyon sırasında dikiş uygulandıysa 10 gün sonra dikiş bölgeleri iyileşir.

  • Hasta bacak germe ameliyatı akabinde önerilen minimum kullanma süresi 1 ay olan korseyi kullanmalıdır. Korse sayesinde hem oluşabilecek şişlikler daha az oluşacak hem de derinin deri altı dokulara yapışıp küçülmesi sağlanacaktır.

  • Ameliyat izi 1 ay sonunda solmaya başlayacak, 1 yıl bitiminde ise belirginliği ortadan kaybolacaktır.

  • Ameliyat sonrası yoğun ağrılar hissedilmez. Ağrı kesicilerle kontrol edilebilir düzeyde hafif ağrılar olabilir.

  • Ameliyatı takiben 2. ya da 3. gün banyo yapılabilir.

  • Uyluk germe ve liposuction operasyonları sonrası bacağın iç yüzünde hafif morarma ve şişlikler görülebilir. Bu şişliklerin birkaç hafta sonra tamamen geçmesi beklenir.

  • Operasyondan bir hafta sonra iş hayatına dönülebilir.

Varlık 46.png

Uyluk germe sonrası iz kalır mı?


Uyluk germe sonrası oluşacak yara izi bacağın iç kısmında ve kasık bölgesinde oluşur. Bu bölgeler dışarıdan bakıldığında en az görünen yerlerdir.
Operasyon ne kadar sürer?


Hastanın vücut durumu ve ameliyat tekniğine göre değişmekle beraber bu operasyonlar genellikle 2-3 saat arası sürer.
Bacak estetiği operasyonları sonrası ne kadar ağrım olur?


Operasyon sonrasında aşırı ağrı hissedilmez. İlk günler oluşabilecek ağrılar, basit ağrı kesiciler ile yönetilebilir.
Kimlere uyluk germe yapılır?


Özellikle obezite tedavisi görmüş hastalarda, kilo verildikçe uyluk çapı da azalır ve bu nedenle bollaşan cilt yeteri kadar toparlanamayıp sarkar. Bu hastalara ek olarak bacak cildinde orta ve ileri gevşeklik, bolluk ve deri fazlası olan herkes için uyluk germe operasyonu uygulanabilir.
Uyluk içleri yalnız liposuction ile düzeltilemez mi?


Liposuction ile yağ alma, esnekliğini fazlaca yitirmiş ve sarkmış olan derinin iyileştirilmesi için tek başına yeterli olmayacaktır. Esnekliğini yitirmiş derideki sarkmaların toparlanması için bacak germe operasyonu tek çözümdür.
Yağ alma (liposuction) uyluk germe ile beraber yapılabilir mi?


Uyluk bölgesinde çok fazla yağ birikmiş olan kişilerde operasyon iki adımda yapılır. Önce liposuction ile fazla yağlar alınır ve belli süre derinin sarkması beklenir. İkinci operasyonda uyluk germe ile sarkmış olan deri toparlanarak kombine süreç tamamlanır.
Uyluk sarkması ilaç ve kremlerle önlenemez mi?


Özel krem ya da ilaçlarla cilt bir miktar sıkılaşabilir ama sarkmanın giderilmesi mümkün değildir.
Bacak estetiği yöntemleri kaç yaşından itibaren uygulanabilir?


Bacak estetiğine yönelik cerrahi müdahaleler, son zamanda fazla kilo değişikliği yaşamayan, riskli bir tıbbi durumu olmayan, vücut şekillendirme operasyonuyla ilgili gerçekçi hedefleri olan her yaştan yetişkin için uygulanabilecek yöntemlerdir.
Bacak estetiği operasyonları kalıcı mıdır?


Aşırı kilo alıp verme ve sağlıksız yaşam şartları söz konusu olursa bacak derisinde tekrar sarkma ya da şekil bozuklukları oluşması mümkündür. Ancak birkaç kilo alıp verme ile bacakta elde edilen estetik görüntü bozulmaz.

Varlık 46.png

Sürece bakalım: Sırada ne var?

wt çizgi.png
shining-fildişi_1.png

İlk

Temas

Daha ilk temasta durumunuzu derinlemesine keşfedeceğiz ve güzelliğe giden yolu planlamaya başlayacağız.

shining-fildişi_1.png

Doktor Seçimi

Özel ihtiyaçlarınız için sizi alanlarının en iyi doktorları ile buluşturacağız.

shining-fildişi_1.png

Seyahat
Planlama

Seyahatinizi planlamanıza yardımcı olacağız ve şehir turları hakkında size tavsiyelerde bulunacağız.

shining-fildişi_1.png

Ulaşım ve Transfer

Operasyon planınıza göre sizin için en uygun tarihte İstanbul’a uçacaksınız. O andan itibaren transferleriniz ve randevularınız bizim tarafımızdan organize edilecek.

shining-fildişi_1.png

Operasyon Günü

Operasyon tarihinde güzelliğinizi ortaya çıkarmak için doğru ellerde olacaksınız.

shining-fildişi_1.png

Eve

Dönüş

Operasyon sonrası hazır olduğunuzda yeni hayatınızın tadını çıkarmak için evinize geri döneceksiniz!