top of page

Genital Estetik

Hastanede Yatış Süresi
Gerekmez
7 Gün
İyileşme Süresi
1 Hafta
Operasyon Süresi
1 Saat
Anestezi Şekli
Lokal ya da
Genel Anestezi
Şehirde Kalış Süresi
Varlık 46.png

Genital estetik (vajina estetiği), kadınlarda cinsel bölgedeki doğuştan veya yaşın ilerlemesiyle sonradan meydana gelen dış görünüm, şekil bozukluğu veya vajen kanalında meydana gelen genişleme sorunlarının giderilmesi için gerçekleştirilen operasyonlardır.

Genital estetik, mevcut fazla yağın alınması, dolgu veya kendi yağınızın enjeksiyonu ile hacmin artırılması, sarkmanın giderilmesi, rengin açılması, iç dudakların küçültülmesi (labioplasti), vajinanın daraltılması (vajinoplasti), hymen dediğimiz kızlık zarı onarımı (hymenoplasti) gibi pek çok işlemi kapsamaktadır.

Dış Genital Estetiği

 

 • Labioplasti (küçük dudakların küçültülmesi),

 • Majoraplasti (büyük dudakların dolgunlaştırılması),

 • Pubis estetiği

İç Genital Estetiği

 

 • Vajinoplasti (vajinanın daraltılması),

 • Hymenoplasti (kızlık zarı onarımı)

Varlık 46.png

Labioplasti (Küçük Dudakların Küçültülmesi)

Küçük dudaklar normalde büyük dudakların içinde uzanır. Ancak bazen küçük dudaklar aşırı uzun ve sarkık olup büyük dudakların dışına çıkarak görünür hale gelirler. Bu durum estetik bir problem olmasının yanında, kıyafet seçiminde güçlük, cinsel ilişki sırasında ağrı gibi problemlere de yol açabilir. Küçük dudakların cerrahi olarak küçültülmesi labioplasti olarak adlandırılır. Labioplasti sayesinde küçük dudaklar olması gereken boyuta getirilir ve tamamı büyük dudaklar tarafından örtülür. Operasyon ergenlik sonrası her yaşta yapılabilir. Operasyonun kızlık zarı ile ilgisi yoktur.​

Majoraplasti (Dış Dudak Estetiği)

 

Büyük dudaklar bazı kişilerde buruşuk ve sarkık görünümlü olabilir. Arzu edilen dış genital görünümde dış dudaklar yeterli dolgunlukta olup, küçük dudakları büyük ölçüde örtmelidir.

Dış dudakların doldurulmasında ilk tercih kişinin kendi yağlarıdır. Bazen kişiler muayene sırasında bu işlemi gerçekleştirmek isteyebilirler. Bu durumda kalın partiküllü hyaluronik asit içeren dolgular kullanılabilir. Ancak fazla miktarda dolgu gerekiyorsa bu yöntem tercih edilmez.

Pubis Estetiği

 

Bu bölgenin aşırı ya da yetersiz hacimli olması estetik açıdan problem oluşturabilir. Aşırı hacimli olması kişilerin dar kıyafet giyinmelerini zorlaştırabilir. Bu durumda liposuction ile bölgenin kabarıklığı azaltılabilir. Hacmin yetersiz olduğu durumda, daha genç bir görünüm elde etmek için yağ ya da geçici dolgu maddesi enjeksiyonu mümkündür.

Vajinoplasti (Vajinanın Daraltılması)

 

Vajina ilerleyen yaş, normal doğum, cinsel ilişki, kürtaj ve benzeri müdahaleler gibi nedenler sonucunda genişlemeye en müsait organlarımızdan biridir. Vajina daraltma ameliyatı ya da diğer adıyla “Vajinoplasti” genişlemiş olan vajinayı eski sıkı haline kavuşturmak amacıyla yapılmaktadır. Bunun için cerrahi sıkılaştırma yapılabildiği gibi lazer ile de sıkılaştırma yapmak mümkündür.
 

Vajina, kalıtsal olarak veya doğum sonrasında gevşemeye bağlı deforme olabilir. Cinsel hayatı olumsuz etkileyen bu sorunu gidermek için, vajinanın arka duvarındaki mukoza ve kas dokusu çıkartılıp, tekrar dikilir ve böylece vajinal kanal daraltılabilir. Hasta birkaç gün sonra günlük hayatına dönebilir.

Hymenoplasti (Kızlık Zarı Onarımı)

 

Kızlık zarı onarımı, zarı eski anatomik yapısına kavuşturmak için yapılan jinekolojik bir cerrahi operasyondur. Kızlık zarının yırtılması sonrasında dikim operasyonları başarılı bir biçimde yapılabilmektedir. Hymenoplasti olarak da bilinen kızlık zarı dikimi geçici ya da kalıcı olarak tercih edilebilen bir ameliyattır.

Varlık 46.png

Operasyon Sonrası İyileşme Süreci

 

 • Hasta aynı gün taburcu edilir.

 • 1 hafta süre ile her tuvalet sonrası dezenfektan solüsyonla bölgeyi temizlemesi istenir.

 • "Eriyen dikişler" kullanıldığı için dikiş alınmasına gerek yoktur.

 • Hasta 1-2 gün sonra masa başı işlere dönebilir.

 • Ağır efor gerektiren işler için 2 hafta beklemesi önerilir.

 • 4 hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilir.

Genital Estetik Kimlere Uygulanır?

 

 • Vajinal organının şeklinden memnun olmayan kadınlara,

 • Doğumlara bağlı genişleme ve şekil bozuklukları olanlara,

 • Geçirilen bir travma ya da kaza sonucu deformasyon oluşması durumunda,

 • Doğuştan gelen şekil bozukluğu olanlara,

 • İç dudak yapısının sarkık olması durumunda.

Varlık 46.png
 • Liposuction operasyonu nasıl yapılır?
  Liposuction, çeşitli yöntemlerle daha akışkan hale getirilen yağ dokularının 1-2 milimlikkesiler içinden, ince ve uzun kanüller yardımı ile vakumlanarak çıkarılmasıdır.
 • Liposuction operasyonu sonrası dikkat edilmesi gerekenler ve iyileşme süreci
  İyileşme süresini hızlandırmak için erken ayağa kalkmak ve bol hareket etmek, iyileşme aşamasında kayda değer bir önem taşır. Operasyon sonrası ağrılar genellikle 3-4 gün sürer ve bu süre zarfında ağızdan alınan ağrı kesiciler ile Liposuction sonrası ağrılar rahatlıkla yönetilebilir. Operasyondan 2 gün sonra pansumanların çıkartılması ve 1 hafta sonra ise dikişlerin aldırılması gerekir. Operasyon sonrasındaki 4 haftalık süre boyunca Liposuction korsesi kullanılır. Operasyondan sonraki 3 ila 7 gün içerisinde iş hayatına geri dönüş sağlanır. Operasyondan 2 hafta sonra yürüyüşlere başlayabilen hastaların, ağır spor egzersizleri için ise en az 6 hafta beklemesi gerekir. Operasyon sonrası oluşan şişlik ve sertlikler genellikle 2 ay içerisinde geçse de istenilen sonucun tam anlamıyla elde edilebilmesi için ameliyatın üzerinden yaklaşık 6-9 ay geçmesi gerekir.
Varlık 46.png

Sürece bakalım: Sırada ne var?

wt çizgi.png
shining-fildişi_1.png

İlk

Temas

Daha ilk temasta durumunuzu derinlemesine keşfedeceğiz ve güzelliğe giden yolu planlamaya başlayacağız.

shining-fildişi_1.png

Doktor Seçimi

Özel ihtiyaçlarınız için sizi alanlarının en iyi doktorları ile buluşturacağız.

shining-fildişi_1.png

Seyahat
Planlama

Seyahatinizi planlamanıza yardımcı olacağız ve şehir turları hakkında size tavsiyelerde bulunacağız.

shining-fildişi_1.png

Ulaşım ve Transfer

Operasyon planınıza göre sizin için en uygun tarihte İstanbul’a uçacaksınız. O andan itibaren transferleriniz ve randevularınız bizim tarafımızdan organize edilecek.

shining-fildişi_1.png

Operasyon Günü

Operasyon tarihinde güzelliğinizi ortaya çıkarmak için doğru ellerde olacaksınız.

shining-fildişi_1.png

Eve

Dönüş

Operasyon sonrası hazır olduğunuzda yeni hayatınızın tadını çıkarmak için evinize geri döneceksiniz!

bottom of page