top of page

Kaş Kaldırma

Hastanede Yatış Süresi
0-1 Gün
3 Gün
İyileşme Süresi
1-7 Gün
Operasyon Süresi
0.5-2 Saat
Anestezi Şekli
Lokal ya da Genel Anestezi
Şehirde Kalış Süresi
Varlık 46.png

Kaş estetiği, zamanla sarkan ve görünümü değişen kaş bölgesinin çeşitli yöntemlerle kaldırılması ve eski görünümüne kavuşturulması operasyonudur. Yaşlanma sürecinde ilk kırışan ya da görünümü değişen yerler alın ve kaş bölgesidir. Genç ve orta yaş grubu hastalarda kaş estetiği tek başına yeterli olabilirken, ilerleyen yaşlarda kaş kaldırma işlemine ek olarak göz kapağı, alın ve şakak germe operasyonlarını da eklemek faydalı olacaktır.

Kaş kaldırma ile;

 • Daha genç ve doğal olarak uyanık bir görünüm sağlanır,

 • Alın ve gözler arasındaki kırışıklıklar azalır veya tamamen yok olur,

 • Daha pürüzsüz ve genç bir cilt elde edilir,

 • Üst göz kapaklarındaki sarkma azalır.

Ameliyatsız Kaş Kaldırma Yöntemleri

Botoks ile Kaş Kaldırma: Botoks ile hem kaş çatıklığını hem de kaşın uç kısmını yukarı kaldırmak mümkündür. Amaç, doğal ve hafif bir kaş kalkması sağlamaktır. İşlem sırasında botulinium toksini, önceden belirlenen noktalara, kaşın kalkmasını sağlayacak şekilde enjekte edilir. Ameliyatsız bir işlem olduğu için operasyon 5-10 dakikalık bir süre içinde tamamlanır. Botoks etkisi kalıcı olmadığından dolayı, kişiden kişiye değişmek ile beraber 4 ila 6 ay aralığında tekrarlanması önerilir.

Dolgu ile Kaş Kaldırma: Yaşla beraber kemik dokuda kayıplar oluşmakta ve şakak bölgesi yağ dokularında erime meydana gelmektedir. Bu durum zamanla kaş pozisyonunun aşağı inmesine sebep olur. Kaş üstünde bulunan kemik doku üzerine dolgu uygulanarak kaş yukarı kaldırılabilir. Bu tedavinin etkinliği 12-18 ay arasında sürmektedir.

İp ile Kaş Kaldırma: Kalıcı veya geçici tırtıklı ipler kullanılarak kaşı yukarı kaldıran tekniktir. İz ve kesi olmadığından dolayı, ödem ve şişlik oluşmaz. Böylece hastanın hemen günlük yaşama dönüşüne izin verir. Lokal anestezi ile uygulanan bu yöntemin 24 ila 48 ay kalıcılığı bulunmaktadır.

İple kaş asma tekniğinin avantajları:

 • Herhangi bir kesi gerektirmez,

 • Pansuman ve bandaj ihtiyacı oluşmaz,

 • İşlemden hemen sonra günlük hayata dönüş sağlanır,

 • İşlem yaklaşık 15 dakika sürer,

 • Cilde canlılık ve dirilik kazandırır,

 • Etkisi diğer ameliyatsız yöntemlere göre daha uzun sürer.

Ameliyat ile Kaş Kaldırma Yöntemleri

Endoskopik Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır?: Genel anestezi ile yapılan endoskopik şakak germe ve kaş kaldırma operasyonu, endoskopik bir kamera aracılığıyla, şakak bölgesindeki saçlı deri içinden iki adet kesi yaparak gerçekleştirilir. Bu kesilerden girilerek kaşın kuyruğunu kendine bağlayan bağlar, şakak bölgesinin tabana yapıştığı bölge ve gözün dış kenarındaki bağlar serbestleştirilir. Böylece yukarı yönde yapılan bir germe işlemi ile kaş kuyruğu dışa ve yukarı yönde çekilir ve kaş kuyruğunun altındaki yığılma ve deri fazlalığı ortadan kalkmış olur. Ameliyat, genel anestezi altına gerçekleştirilir ve ortalama 2 saat sürer. 

Germe Yöntemi İle Kaş Kaldırma: Kaşın yeni pozisyonu ve kesi yerleri çizilerek planlanır. Kaşın üst kısmından kesi işlemi yapılır ve belirlenen deri çıkartılır. Son olarak kaş yukarıdaki deri ile birleştirilir ve dikilir. Lokal anestezi ile yapılan bu operasyonun tek dezavantajı kaş üzerinde bıraktığı kesi izidir. Ancak kaş üzerindeki deri fazlalığının çıkarılabileceği başka bir yöntem bulunmadığından dolayı deri fazlalığı bulunan birçok hasta bu yöntemi tercih etmektedir. En iyi sonuç için hangi yöntemin tercih edileceğine doktor ve hasta birlikte karar verir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Sonrası:

 • Enfeksiyon gelişmemesi için antibiyotik, ağrı için ağrı kesici ilaçlar ameliyattan hemen sonra başlanır.

 • Kaş kaldırma operasyonu başka bir prosedür ile birleştirilmediyse, hasta aynı gün tabucu edilir.

 • Kanamaya eğilimi arttırdığı için aspirin ve benzeri ilaçlar, bitkisel ve vitamin tabletleri 10 gün süreyle kullanılmaz.

 • Evde 1-2 gün dinlenmek yeterli olacaktır. Bu dönemde aralıklarla kaş ve alın üzerine buz uygulanır.

 • Günlük yaşama 2-3 gün içinde dönülebilir.

 • Bir miktar şişme ve morluk olması beklenir. 1 hafta içinde bu ödem ve morlukların tamamen yok olması beklenir.

 • Spor aktivitelerine 1 hafta sonra başlayabilirsiniz.

 • Birkaç gün hafif ağrı olabilir, fakat ağızdan alınan ağrı kesiciler ile bu ağrılar kolaylıkla kontrol altına alınabilir.

Varlık 46.png
 • Liposuction operasyonu nasıl yapılır?
  Liposuction, çeşitli yöntemlerle daha akışkan hale getirilen yağ dokularının 1-2 milimlikkesiler içinden, ince ve uzun kanüller yardımı ile vakumlanarak çıkarılmasıdır.
 • Liposuction operasyonu sonrası dikkat edilmesi gerekenler ve iyileşme süreci
  İyileşme süresini hızlandırmak için erken ayağa kalkmak ve bol hareket etmek, iyileşme aşamasında kayda değer bir önem taşır. Operasyon sonrası ağrılar genellikle 3-4 gün sürer ve bu süre zarfında ağızdan alınan ağrı kesiciler ile Liposuction sonrası ağrılar rahatlıkla yönetilebilir. Operasyondan 2 gün sonra pansumanların çıkartılması ve 1 hafta sonra ise dikişlerin aldırılması gerekir. Operasyon sonrasındaki 4 haftalık süre boyunca Liposuction korsesi kullanılır. Operasyondan sonraki 3 ila 7 gün içerisinde iş hayatına geri dönüş sağlanır. Operasyondan 2 hafta sonra yürüyüşlere başlayabilen hastaların, ağır spor egzersizleri için ise en az 6 hafta beklemesi gerekir. Operasyon sonrası oluşan şişlik ve sertlikler genellikle 2 ay içerisinde geçse de istenilen sonucun tam anlamıyla elde edilebilmesi için ameliyatın üzerinden yaklaşık 6-9 ay geçmesi gerekir.
Varlık 46.png

Sürece bakalım: Sırada ne var?

wt çizgi.png
shining-fildişi_1.png

İlk

Temas

Daha ilk temasta durumunuzu derinlemesine keşfedeceğiz ve güzelliğe giden yolu planlamaya başlayacağız.

shining-fildişi_1.png

Doktor Seçimi

Özel ihtiyaçlarınız için sizi alanlarının en iyi doktorları ile buluşturacağız.

shining-fildişi_1.png

Seyahat
Planlama

Seyahatinizi planlamanıza yardımcı olacağız ve şehir turları hakkında size tavsiyelerde bulunacağız.

shining-fildişi_1.png

Ulaşım ve Transfer

Operasyon planınıza göre sizin için en uygun tarihte İstanbul’a uçacaksınız. O andan itibaren transferleriniz ve randevularınız bizim tarafımızdan organize edilecek.

shining-fildişi_1.png

Operasyon Günü

Operasyon tarihinde güzelliğinizi ortaya çıkarmak için doğru ellerde olacaksınız.

shining-fildişi_1.png

Eve

Dönüş

Operasyon sonrası hazır olduğunuzda yeni hayatınızın tadını çıkarmak için evinize geri döneceksiniz!

bottom of page