Kol Germe

Hastanede Yatış Süresi
1 Gün
7 Gün
İyileşme Süresi
1-2 Hafta
Operasyon Süresi
2-4 Saat
Anestezi Şekli
Genel Anestezi
Şehirde Kalış Süresi
Varlık 46.png

Kolun üst bölgesindeki deri, yaşın ilerlemesi ve özellikle kilo alıp verme sonucu sarkabilir. Bu durum, kolu yukarıya doğru kaldırınca ve kısa kollu giysiler giyildiğinde kişiyi rahatsız edebilir.


Çözümü ise kol germe operasyonudur. Spor ve egzersiz yaparak kasta sıkılaşma meydana getirmek mümkünken deri elastikiyetinde gevşeme ve sarkma meydana geldiğinde spor ile bu durumu düzeltmek mümkün değildir.

Kol Germe Operasyon Teknikleri

Sarkan cilt miktarına ve hastanın beklentisine bağlı olarak, farklı prosedürler mevcuttur:

Vaser Liposuction ile Kol İnceltme: Bu seçenek, cilt elastikiyeti iyi olan insanlar için uygundur, böylece fazla yağ çıkarıldıktan sonra cilt kendi kendine sıkılaşır. Operasyon sonrası cildin sıkılaşabilmesi için Vaser Liposuction yönteminin kullanılması gerekmektedir.

Mini Kol Germe Operasyonu: Vaser Liposuction ile kol inceltilir ve fazla deri koltuk altına doğru çekilir. Daha sonra kesi koltukaltı bölgesinde kapatılır. Böylece iz tamamen koltuk altında kalmış olur.

Standart Kol Germe: Cilt elastikiyetinin aşırı kaybı nedeniyle koldaki fazla cilt ve yağın tamamen çıkarılmasıdır. Kesi izi koltuk altından dirseğin hemen üstüne kadar uzanır. Kol iç bölgesinden işlem yapıldığından önden ve arkadan bakıldığı zaman iz belli olmaz.

Kol Germe Operasyonu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Operasyondan 2 gün sonra duş alınmasına izin verilir.

  • Operasyon sonrasında iyileşme sürecine yardımcı olmak ve ödem gelişimini azaltmak için; ameliyat sonrası 1-2 hafta boyunca korse kullanılır ve kollar kalp seviyesinin üzerinde tutulmaya çalışılır.

  • Dikişlerin alınmasına gerek yoktur ve sportif faaliyetlere 4-6 hafta sonra başlanabilir.

  • Özellikle ameliyattan sonraki 4 hafta boyunca operasyon izinin genişlememesi için kol hareketleri mümkün olduğunca kısıtlanmalıdır.

Varlık 46.png

Meme dikleştirme ve kol germe operasyonları bir arada yapılabilir mi?


Ciddi kilo kayıpları sonrası vücudun genelinde sarkma problemleri oluşur. Memelerdeki sarkma genelde kol sarkması ile koltuk altı bölgesinden bağlantılıdır. Bu nedenle meme dikleştirme ve kol germe operasyonları genelde bir arada yapılan ve hatta bir arada yapılması tavsiye edilen operasyonlardır. Böylece operasyon izleri hem daha iyi gizlenir hem de iyileşme süreleri birleştirilerek operasyon sonrası toparlanma hızlanmış olur.
Kol germe ameliyatı sonucu kalıcı mıdır?


Vücudunuzda çok büyük kilo değişimleri olmadığı sürece bu operasyon sonrası kollarınız uzun yıllar gergin ve düzgün görünmeye devam edecektir.
Kilo alıp verirsem kol tekrar sarkar mı?


Birkaç kilo alıp vermeyle bu bölge deforme olmaz, ancak ciddi kilo değişimleri sonrasında kol bölgenizde deformasyon olma ihtimali mevcuttur.
Kol sarkması egzersiz ile düzelir mi?


Egzersiz ile kas dokuları gelişir ve cilt hafif toparlar, ancak aşırı sarkmalarda çözüm değildir.
Kol germe ameliyatlarından sonra iz kalır mı?


Bu operasyon sonrasında koltuk altından dirseğe uzanan ve kolun iç tarafında kalan ince bir iz oluşur. Bu iz ameliyatın erken döneminde (ilk aylarda) kırmızı ve kabarıkken, ilerleyen dönemde solar ve pembe renk alır. Böylece daha belirsiz hale gelen bu iz, ancak kolunuzu kaldırdığınızda fark edilebilir.

Varlık 46.png

Sürece bakalım: Sırada ne var?

wt çizgi.png
shining-fildişi_1.png

İlk

Temas

Daha ilk temasta durumunuzu derinlemesine keşfedeceğiz ve güzelliğe giden yolu planlamaya başlayacağız.

shining-fildişi_1.png

Doktor Seçimi

Özel ihtiyaçlarınız için sizi alanlarının en iyi doktorları ile buluşturacağız.

shining-fildişi_1.png

Seyahat
Planlama

Seyahatinizi planlamanıza yardımcı olacağız ve şehir turları hakkında size tavsiyelerde bulunacağız.

shining-fildişi_1.png

Ulaşım ve Transfer

Operasyon planınıza göre sizin için en uygun tarihte İstanbul’a uçacaksınız. O andan itibaren transferleriniz ve randevularınız bizim tarafımızdan organize edilecek.

shining-fildişi_1.png

Operasyon Günü

Operasyon tarihinde güzelliğinizi ortaya çıkarmak için doğru ellerde olacaksınız.

shining-fildişi_1.png

Eve

Dönüş

Operasyon sonrası hazır olduğunuzda yeni hayatınızın tadını çıkarmak için evinize geri döneceksiniz!