top of page

Meme Büyütme

Hastanede Yatış Süresi
1 Gün
7 Gün
İyileşme Süresi
1-2 Hafta
Operasyon Süresi
2-4 Saat
Anestezi Şekli
Genel Anestezi
Şehirde Kalış Süresi
Varlık 46.png

Meme büyütme, silikon protezler yerleştirilerek veya yağ enjeksiyonuyla, memenin boyutunun artırıldığı, şeklinin iyileştirildiği estetik ameliyatlardır.


Memeler, yapısal olarak ve değişik nedenlerle küçük ya da asimetrik olabilir. Her iki memenin eşit hale getirilmesi ya da hacminin arttırılması için, günümüzde en geçerli yöntem silikon protez (implant) uygulamasıdır. 


Meme büyütme operasyonu, daha dolgun bir meme boyutu ve estetik olarak daha çekici bir göğüs şekli elde etmenize yardımcı olurken aynı zamanda ameliyatla bir miktar meme dikleştirme de sağlanabilir.


Meme protez yerine, kişinin Liposuction yöntemi ile alınan yağ dokusu da memeye enjekte edilerek büyüme sağlanabilir. Ancak yağ dokusu enjekte etmek kalıcı bir yöntem değildir. 

Meme İmplant Şekli ve Boyutu Nasıl Seçilir?

Meme implantları farklı şekil ve boyutlardadır. Yuvarlak (round) ve damla (anatomik) meme protezleri olarak adlandırılırlar.

meme round ve anatomik - yuvarlak damla.png
YUVARLAK
DAMLA

Meme büyütmede kullanılacak protezin türüne, boyutuna ve şekline karar verirken kullanılan birçok parametre vardır. Bu parametreler kişinin anatomisine bağlı olarak değişiklik gösterir. Meme protezi seçilirken; mevcut memenin büyüklüğü, göğüs kafesi, meme tabanının genişliği, meme dokusunun kalınlığı, sarkma olup olmaması, memelerde asimetri olup olmaması, derinin ve kasın durumu, gevşeklik derecesi ile aynı zamanda kişinin kendi tercihleri göz önünde bulundurulur. Bu nedenle operasyon sırasında kullanılacak protez doktorunuz tarafından muayene sonrasında belirlenir.

Protezler Nereye Yerleştirilir?

Protezler farklı bölgelerde açılan kesilerden 3 farklı tabakaya yerleştirilebilirler. Beklentileriniz ve anatominize göre protezinizin türü ve yeri doktorunuz tarafından belirlenir:

 1. Mevcut meme dokusunun altına (Kas üstü),

 2. Mevcut meme dokusunu taşıyan kası kaplayan zarın altına (Fasya altı),

 3. Meme dokusunu taşıyan kasın altına (Kas altı).

meme protez yerleri_saydam_0208.png
Kas Üstü
Fasya Altı
Kas Altı

Operasyon Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Operasyon sonrasındaki ilk 4 hafta sütyen korse kullanılmalıdır.

 • Başlangıçta memeler gergin ve şişkin haldedirler ve ağrı hissedilebilir. Sonraki 6 haftada önemli ölçüde iyileşme gerçekleşir.

 • Operasyondan 3 ay sonra şişkinliğin büyük kısmı ortadan kalkar, memeler yumuşak ve daha doğal hale gelirler.

 • İşten 1 hafta, egzersizden ise 6 hafta uzak durmak gerekir.

Varlık 46.png
 • Liposuction operasyonu nasıl yapılır?
  Liposuction, çeşitli yöntemlerle daha akışkan hale getirilen yağ dokularının 1-2 milimlikkesiler içinden, ince ve uzun kanüller yardımı ile vakumlanarak çıkarılmasıdır.
 • Liposuction operasyonu sonrası dikkat edilmesi gerekenler ve iyileşme süreci
  İyileşme süresini hızlandırmak için erken ayağa kalkmak ve bol hareket etmek, iyileşme aşamasında kayda değer bir önem taşır. Operasyon sonrası ağrılar genellikle 3-4 gün sürer ve bu süre zarfında ağızdan alınan ağrı kesiciler ile Liposuction sonrası ağrılar rahatlıkla yönetilebilir. Operasyondan 2 gün sonra pansumanların çıkartılması ve 1 hafta sonra ise dikişlerin aldırılması gerekir. Operasyon sonrasındaki 4 haftalık süre boyunca Liposuction korsesi kullanılır. Operasyondan sonraki 3 ila 7 gün içerisinde iş hayatına geri dönüş sağlanır. Operasyondan 2 hafta sonra yürüyüşlere başlayabilen hastaların, ağır spor egzersizleri için ise en az 6 hafta beklemesi gerekir. Operasyon sonrası oluşan şişlik ve sertlikler genellikle 2 ay içerisinde geçse de istenilen sonucun tam anlamıyla elde edilebilmesi için ameliyatın üzerinden yaklaşık 6-9 ay geçmesi gerekir.
Varlık 46.png

Sürece bakalım: Sırada ne var?

wt çizgi.png
shining-fildişi_1.png

İlk

Temas

Daha ilk temasta durumunuzu derinlemesine keşfedeceğiz ve güzelliğe giden yolu planlamaya başlayacağız.

shining-fildişi_1.png

Doktor Seçimi

Özel ihtiyaçlarınız için sizi alanlarının en iyi doktorları ile buluşturacağız.

shining-fildişi_1.png

Seyahat
Planlama

Seyahatinizi planlamanıza yardımcı olacağız ve şehir turları hakkında size tavsiyelerde bulunacağız.

shining-fildişi_1.png

Ulaşım ve Transfer

Operasyon planınıza göre sizin için en uygun tarihte İstanbul’a uçacaksınız. O andan itibaren transferleriniz ve randevularınız bizim tarafımızdan organize edilecek.

shining-fildişi_1.png

Operasyon Günü

Operasyon tarihinde güzelliğinizi ortaya çıkarmak için doğru ellerde olacaksınız.

shining-fildişi_1.png

Eve

Dönüş

Operasyon sonrası hazır olduğunuzda yeni hayatınızın tadını çıkarmak için evinize geri döneceksiniz!

bottom of page