top of page

Otoplasti

Hastanede Yatış Süresi
1 Gün
5 Gün
İyileşme Süresi
5-7 Gün
Operasyon Süresi
1-2 Saat
Anestezi Şekli
Lokal ya da
Genel Anestezi
Şehirde Kalış Süresi
Varlık 46.png

Kepçe kulak, kulağın kepçe şeklindeki çıkıntılı bölesinde bulunan ve Y şeklini andıran kıkırdak kıvrımının yeterli seviyede gelişmemiş olmasından kaynaklanan bir durumdur.

Halk arasında kepçe kulak, büyük kulak olarak değerlendirilir. Oysa kıkırdakta kıvrım ve katlantı olmadığı için bu sadece bir illüzyondur. Kulakta olması gereken katlantı cerrahi olarak düzeltildiğinde kulak normal boyutlarda algılanır.

Otoplasti Nasıl Yapılır?

 

Kepçe kulak düzeltme ameliyatlarında kulak arkasından yapılacak küçük bir kesi ile kıkırdaklar şekillendirilir ve özel dikişlerle ideal katlantılar elde edilir. Kulak, gelişiminin çok büyük bir kısmını 5-6 yaşına kadar tamamlar. Bu yaş döneminin okul çağının öncesinde olması ciddi bir şanstır. Özellikle çocukluk çağı bu konuda çok acımasız saldırılara maruz kalınabilecek bir dönemdir. Bu nedenle otoplastinin okul öncesi yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Kepçe kulak estetiği, genel olarak iyi ve kalıcı sonuç veren, kişinin ruh sağlığını düzelten ve özgüvenini arttıran bir operasyondur.

 • Operasyon günü eve dönülebilir.

 • Lokal anestezinin etkisi ile operasyon sonrası, yaklaşık 4 saat ağrı hissedilmez. Sonrasındaki hafif ağrılar, günlük yaşantıyı etkileyecek düzeyde değildir ve ağrı kesiciler ile yönetilebilir.

 • Hastanın kulağına 3-5 gün süre ile sargı uygulanır, sonraki 2 hafta fiziki darbelerden korunma amacı ile tenisçi bandı ya da saç bandı ile dolaşması önerilir.

 • Operasyon sonrası 4. günde kısa süreli ılık duş alınabilir.

 • Operasyonda “eriyen dikiş” kullanıldığından dikiş aldırmaya gerek yoktur.

 • Kepçe kulak operasyonu sonrasında kulak hafif şişebilir ve renk değişimi oluşabilir. Bunların birkaç günde geçmesi beklenir.

 • Hafif tempolu egzersizler operasyondan 2 hafta sonra yapılabilir.

Operasyon Sonrası İyileşme Süreci

Varlık 46.png
 • Liposuction operasyonu nasıl yapılır?
  Liposuction, çeşitli yöntemlerle daha akışkan hale getirilen yağ dokularının 1-2 milimlikkesiler içinden, ince ve uzun kanüller yardımı ile vakumlanarak çıkarılmasıdır.
 • Liposuction operasyonu sonrası dikkat edilmesi gerekenler ve iyileşme süreci
  İyileşme süresini hızlandırmak için erken ayağa kalkmak ve bol hareket etmek, iyileşme aşamasında kayda değer bir önem taşır. Operasyon sonrası ağrılar genellikle 3-4 gün sürer ve bu süre zarfında ağızdan alınan ağrı kesiciler ile Liposuction sonrası ağrılar rahatlıkla yönetilebilir. Operasyondan 2 gün sonra pansumanların çıkartılması ve 1 hafta sonra ise dikişlerin aldırılması gerekir. Operasyon sonrasındaki 4 haftalık süre boyunca Liposuction korsesi kullanılır. Operasyondan sonraki 3 ila 7 gün içerisinde iş hayatına geri dönüş sağlanır. Operasyondan 2 hafta sonra yürüyüşlere başlayabilen hastaların, ağır spor egzersizleri için ise en az 6 hafta beklemesi gerekir. Operasyon sonrası oluşan şişlik ve sertlikler genellikle 2 ay içerisinde geçse de istenilen sonucun tam anlamıyla elde edilebilmesi için ameliyatın üzerinden yaklaşık 6-9 ay geçmesi gerekir.
Varlık 46.png

Sürece bakalım: Sırada ne var?

wt çizgi.png
shining-fildişi_1.png

İlk

Temas

Daha ilk temasta durumunuzu derinlemesine keşfedeceğiz ve güzelliğe giden yolu planlamaya başlayacağız.

shining-fildişi_1.png

Doktor Seçimi

Özel ihtiyaçlarınız için sizi alanlarının en iyi doktorları ile buluşturacağız.

shining-fildişi_1.png

Seyahat
Planlama

Seyahatinizi planlamanıza yardımcı olacağız ve şehir turları hakkında size tavsiyelerde bulunacağız.

shining-fildişi_1.png

Ulaşım ve Transfer

Operasyon planınıza göre sizin için en uygun tarihte İstanbul’a uçacaksınız. O andan itibaren transferleriniz ve randevularınız bizim tarafımızdan organize edilecek.

shining-fildişi_1.png

Operasyon Günü

Operasyon tarihinde güzelliğinizi ortaya çıkarmak için doğru ellerde olacaksınız.

shining-fildişi_1.png

Eve

Dönüş

Operasyon sonrası hazır olduğunuzda yeni hayatınızın tadını çıkarmak için evinize geri döneceksiniz!

bottom of page