top of page

Popo Estetiği

Hastanede Yatış Süresi
1 Gün
Şehirde Kalış Süresi
7 Gün
İyileşme Süresi
1-2 Hafta
Operasyon Süresi
2-4 Saat
Anestezi Şekli
Genel Anestezi
Varlık 46.png

Genetik özellikler, yerçekiminin etkisi, ilerleyen yaş, sık kilo alıp-verme, gebelik gibi birçok etken, poponun şeklinin oluşmasında ve kalça kavisinin değişmesinde önemli rol oynar. Oluşabilecek problemlerden bazıları; poponun hacmini tamamen kaybederek düzleşmesi, sarkması, bel ve popo kavisinin kaybolarak vücudun silindir şeklini almasıdır. Çoğu zaman da hastalar genetik olarak küçük ve yassı popoya sahip olduğu için şikayetçidir. Popo estetiği operasyonları ile popoya yeniden şekil vererek daha dolgun, yuvarlak ve pürüzsüz bir popo görünümü yaratmak mümkündür. Popo estetiğinde hangi yöntemin kullanılacağına, hastanın ihtiyacına ve vücudunun uygunluğuna bağlı olarak hastayla beraber doktor karar verir.

 

Bu yöntemler arasında:

 • Liposuction (BBL-Brazilian Butt Lift) yöntemleri,

 • Silikon protezler,

 • Germe uygulamaları bulunur.

En çok tercih edilen ve en güvenli yöntem olarak yağ enjeksiyonu yönteminde, özellikle karın ve bel bölgesinden liposuction ile alınan yağlar poponun istenilen bölgelerine enjekte edildiği için, aynı anda kişi hem istemediği yağlardan kurtulur hem de vücut hatlarını daha belirgin hale getirerek kıvrımlı ve orantılı bir görünüme kavuşur.

 

Yağlar liposuction yöntemi ile vücuttan toplandığı için hasta ortalama 4 hafta korse kullanmalıdır. Ameliyat sonrası ağrı kesicilerle ile yönetilebilen ağrılar olması normaldir. Hastalar 1 hafta içerisinde normal hayatlarına dönebilirler.

 

Popoya yağ enjeksiyonu tamamen kalıcı bir yöntem değildir. Kişiden kişiye değişmek ile beraber 1-2 yıl sonunda enjekte edilen yağın ancak %40 ila %60’ı kalıcı olmaktadır.

Popoya Yağ Enjeksiyonu (BBL-Brazilian Butt Lift)

Silikon Protezle Popo Estetiği

Küçük popoyu büyütme ve popo dikleştirme için tek çözüm yağ transferi değildir. Özellikle vücutta yeterli miktarda yağ yok ise kalça, silikon popo protezi yardımı ile büyütülür. Popo silikonu memeye kullanılan silikonlar ile aynı maddeden yapılmaktadır. Anatomik olarak göğüs implantlarından farklı olarak tasarlanmış popo implantları, poponun anatomik yapısına uygun olarak seçilir ve poponun boşluklarını ve kenarlarını dolduracak şekilde yerleştirilirler. Kuyruk sokumundan küçük bir kesi ile girilerek popo kaslarının içine yerleştirilen bu protezler, dışardan bakıldığında ya da dokunulduğunda hissedilmezler. Kesinin kuyruk sokumunda olması sebebi ile gözle görülür bir iz kalmaz. Meme silikonu ile benzer özelliklerde ve ileri teknoloji ile tasarlanan popo silikonları ömür boyu vücutta kalabilir.

Popo Germe

Kalça germe (popo germe) ameliyatı fazla kilo kaybı sonrasında formunu kaybetmiş gevşek deri ve yağ dokusunun cerrahi olarak alınması işlemidir. Popoda sarkan deri ve yağ dokusu alındıktan sonra geriye kalan doku gerilerek kalçaya yeni bir estetik form kazandırılır. Popoda deri sarkması şikâyeti ile başvuran çoğu hastada, bu sarkmaya uyluk/bacak sarkmasının da eşlik ettiği görülür. Böyle durumlarda kalça germe ameliyatı, uyluk germe ameliyatı ile kombine edilerek yapılabilir.

Ameliyat, sarkan deri ile fazla yağ dokusu alındıktan sonra kalça kemiğinizin hemen üstünden açılan kesi dikilerek bitirilir.

Popo Estetiği Sonrası ve İyileşme Süreci

 • Operasyon sonrası 1 gece hastanede kalınır.

 • Operasyondan hemen sonra özel korse giyilir. Korse, ödem ve şişlik oluşumunu azaltmak ve en iyi sonucu almak için 4 hafta süre ile sürekli kullanılmalıdır.

 • Operasyon sonrası takılan korse, 4 hafta boyunca yalnızca banyo yaparken çıkarılmalıdır.

 • Operasyon sonrası ve takip eden birkaç gün hareket etmekte zorluk çekebilir, sızlama ve ağrı hissedilebilir. Bu beklenen bir durumdur ve ağız yolu ile alınan ağrı kesiciler ile kontrol altına alınacaktır.

 • Uygulanan teknikler oturma bölgesine yapılmadığından dolayı oturup kalkmakta bir sakınca yoktur. Ancak ameliyatın erken dönemlerinde oturup kalkmada güçlük çekilebilir.

 • Operasyon sonrası ödem ve az da olsa morluk olması beklenen bir durumdur. Günden güne azalacak olan ödem ve morlukların 4 hafta sonra tamamen yok olması beklenir.

 • Operasyon sonrasındaki ilk 2 hafta yürüyüş dışında ağır spor faaliyetlerinde bulunulmamalıdır. Bu süreç sonunda tüm spor aktivitelerinin yapılmasında bir sakınca yoktur.

 • Ameliyat esnasında kendiliğinden eriyen dikişler kullanılması sebebi ile alınması gereken dikiş olmaz.

 • Operasyondan 3 gün sonra banyo yapılabilir.

 • Operasyondan sonraki 1 hafta içinde işe dönülebilir.

Varlık 46.png
 • Liposuction operasyonu nasıl yapılır?
  Liposuction, çeşitli yöntemlerle daha akışkan hale getirilen yağ dokularının 1-2 milimlikkesiler içinden, ince ve uzun kanüller yardımı ile vakumlanarak çıkarılmasıdır.
 • Liposuction operasyonu sonrası dikkat edilmesi gerekenler ve iyileşme süreci
  İyileşme süresini hızlandırmak için erken ayağa kalkmak ve bol hareket etmek, iyileşme aşamasında kayda değer bir önem taşır. Operasyon sonrası ağrılar genellikle 3-4 gün sürer ve bu süre zarfında ağızdan alınan ağrı kesiciler ile Liposuction sonrası ağrılar rahatlıkla yönetilebilir. Operasyondan 2 gün sonra pansumanların çıkartılması ve 1 hafta sonra ise dikişlerin aldırılması gerekir. Operasyon sonrasındaki 4 haftalık süre boyunca Liposuction korsesi kullanılır. Operasyondan sonraki 3 ila 7 gün içerisinde iş hayatına geri dönüş sağlanır. Operasyondan 2 hafta sonra yürüyüşlere başlayabilen hastaların, ağır spor egzersizleri için ise en az 6 hafta beklemesi gerekir. Operasyon sonrası oluşan şişlik ve sertlikler genellikle 2 ay içerisinde geçse de istenilen sonucun tam anlamıyla elde edilebilmesi için ameliyatın üzerinden yaklaşık 6-9 ay geçmesi gerekir.
Varlık 46.png

Sürece bakalım: Sırada ne var?

wt çizgi.png
shining-fildişi_1.png

İlk

Temas

Daha ilk temasta durumunuzu derinlemesine keşfedeceğiz ve güzelliğe giden yolu planlamaya başlayacağız.

shining-fildişi_1.png

Doktor Seçimi

Özel ihtiyaçlarınız için sizi alanlarının en iyi doktorları ile buluşturacağız.

shining-fildişi_1.png

Seyahat
Planlama

Seyahatinizi planlamanıza yardımcı olacağız ve şehir turları hakkında size tavsiyelerde bulunacağız.

shining-fildişi_1.png

Ulaşım ve Transfer

Operasyon planınıza göre sizin için en uygun tarihte İstanbul’a uçacaksınız. O andan itibaren transferleriniz ve randevularınız bizim tarafımızdan organize edilecek.

shining-fildişi_1.png

Operasyon Günü

Operasyon tarihinde güzelliğinizi ortaya çıkarmak için doğru ellerde olacaksınız.

shining-fildişi_1.png

Eve

Dönüş

Operasyon sonrası hazır olduğunuzda yeni hayatınızın tadını çıkarmak için evinize geri döneceksiniz!

bottom of page