top of page

Çene Estetiği

Hastanede Yatış Süresi
Gerekmez
7 Gün
İyileşme Süresi
1 Hafta
Operasyon Süresi
1-2 Saat
Anestezi Şekli
Lokal ya da Genel Anestezi
Şehirde Kalış Süresi

Çene estetiği operasyonları ile çenenin pozisyonu ve boyutu çeşitli tekniklerle düzenlenerek, arzu edilen yüz orantısına sahip olunabilmektedir.

Varlık 46.png

Operasyon Teknikleri Nelerdir?

Çene Ucu İmplant Operasyonu: Alt çene kemiğinin küçük ve çenenin uç kısmının geride olduğu durumlarda, hastanın çenesinin ucuna implant yerleştirilmesi ve bu sayede çenenin daha uzun bir hale getirilerek, yüzdeki orantının düzeltildiği bir prosedürdür.

Çene Ucunu Geri Alma: Sivri veya önde kalan çene uçları kesilerek geriye kaydırılır ve bir titanyum plak yardımı ile yeni yerine sabitlenir.

Çene Ucunu Öne Alma veya Büyütme: Medpor® ismi verilen yeni nesil çene ucu implantları ile çene ucunuz öne doğru uzatılabilir, büyütülebilir ve/veya genişletilebilir. Hatta erkekler için daha köşeli bir çene ucu yaratmayı hedefleyen özel implantlar da vardır.

Çene Ucu Törpüleme: Çene ucu yandan bakıldığında normal pozisyonda ama önden bakıldığında biraz genişse törpülenerek daha küçük bir şekle sokulabilir.

Çene Ucuna Dolgu veya Yağ Enjeksiyonu

Çene ucu implantı cerrahisi konusunda tereddütleri olan kişilerde geçici dolgular veya yağ enjeksiyonu ile çene ucu büyütme yapılabilir.

Diğer dolgulara göre erime süreleri nispeten daha uzun (18-24 ay) hidroksiapatit içerikli dolgular tercih edilir. Yağ ise kişinin kendi vücudundan alınır, çene ucundan enjeksiyonla verilir. Bu yöntemler kalıcı değildir. Çoğu hasta bu yöntemleri, memnun kalırsa kalıcı implant ameliyatı için bir deneme basamağı olarak kullanır.

Çene Protezi Ameliyatı Neden Yapılır?

 

Çene protezi, çene ucu gibi yüz profilinde oldukça önemli olan yapının yüzün geri kalanı ile daha uyumlu ve orantılı görünmesi için tercih edilir. Aynada bakıldığında eğer çene ucu, burun ucundan daha geride görülüyorsa, kişi çene protezine uygun bir aday olabilir. Çene protezi ameliyatında, çene ucuna yerleştirilen protez sayesinde burun, çene ve yüz arasında orantı sağlanabilir. Aynı zamanda çene implantı, hastalardaki gıdı problemini de ortadan kaldırır. Ameliyat sonrasında çene ucunda büyük oranda düzelme ve gıdı bölgesinde gençleşme görülür.

Çene İmplantı Nasıl Yapılır?

 

Çene implantı alt çene kemiğinin altından veya ağız içinden yapılır. Protezin yerleştirileceği bölgeden minik bir kesi açılır ve protez çene kemiğinin üzerine yerleştirilir. Kesi kapatılır, dikiş atılır ve ameliyat 45-60 dakika içinde tamamlanır.

Çene İmplantı ile Burun Estetiği Aynı Anda Yapılır mı?

 

Çene implantı ile burun ucu estetiği, kişilerin burun, çene ve yüz orantısını eşitlemek için genellikle aynı anda yapılan işlemlerdir. Çene bölgesine yerleştirilen implantlar sayesinde çene ve yüz orantısı dengelenmiş olunur.

 • Hastanede kalmayı gerektirmez.

 • Çene bölgesinde hafif bir şişlik olabilir, bu birkaç gün içinde geçecektir.

 • Ağız içinden yapıldığında iz bırakmaz.

 • Ağız içinden uygulama yapıldığında yaklaşık 6 gün sıvı gıdalar ile beslenmesi ve gargara yapılması önerilir.

 • Hasta 3-7 gün içinde normal günlük yaşamına dönebilir.

 • Üçüncü haftadan sonra operasyonun, yüze verdiği yeni şekil fark edilmeye başlanır.

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci

Varlık 46.png
 • Liposuction operasyonu nasıl yapılır?
  Liposuction, çeşitli yöntemlerle daha akışkan hale getirilen yağ dokularının 1-2 milimlikkesiler içinden, ince ve uzun kanüller yardımı ile vakumlanarak çıkarılmasıdır.
 • Liposuction operasyonu sonrası dikkat edilmesi gerekenler ve iyileşme süreci
  İyileşme süresini hızlandırmak için erken ayağa kalkmak ve bol hareket etmek, iyileşme aşamasında kayda değer bir önem taşır. Operasyon sonrası ağrılar genellikle 3-4 gün sürer ve bu süre zarfında ağızdan alınan ağrı kesiciler ile Liposuction sonrası ağrılar rahatlıkla yönetilebilir. Operasyondan 2 gün sonra pansumanların çıkartılması ve 1 hafta sonra ise dikişlerin aldırılması gerekir. Operasyon sonrasındaki 4 haftalık süre boyunca Liposuction korsesi kullanılır. Operasyondan sonraki 3 ila 7 gün içerisinde iş hayatına geri dönüş sağlanır. Operasyondan 2 hafta sonra yürüyüşlere başlayabilen hastaların, ağır spor egzersizleri için ise en az 6 hafta beklemesi gerekir. Operasyon sonrası oluşan şişlik ve sertlikler genellikle 2 ay içerisinde geçse de istenilen sonucun tam anlamıyla elde edilebilmesi için ameliyatın üzerinden yaklaşık 6-9 ay geçmesi gerekir.
Varlık 46.png

Sürece bakalım: Sırada ne var?

wt çizgi.png
shining-fildişi_1.png

İlk

Temas

Daha ilk temasta durumunuzu derinlemesine keşfedeceğiz ve güzelliğe giden yolu planlamaya başlayacağız.

shining-fildişi_1.png

Doktor Seçimi

Özel ihtiyaçlarınız için sizi alanlarının en iyi doktorları ile buluşturacağız.

shining-fildişi_1.png

Seyahat
Planlama

Seyahatinizi planlamanıza yardımcı olacağız ve şehir turları hakkında size tavsiyelerde bulunacağız.

shining-fildişi_1.png

Ulaşım ve Transfer

Operasyon planınıza göre sizin için en uygun tarihte İstanbul’a uçacaksınız. O andan itibaren transferleriniz ve randevularınız bizim tarafımızdan organize edilecek.

shining-fildişi_1.png

Operasyon Günü

Operasyon tarihinde güzelliğinizi ortaya çıkarmak için doğru ellerde olacaksınız.

shining-fildişi_1.png

Eve

Dönüş

Operasyon sonrası hazır olduğunuzda yeni hayatınızın tadını çıkarmak için evinize geri döneceksiniz!

bottom of page