Çene Estetiği

Hastanede Yatış Süresi
Gerekmez
7 Gün
İyileşme Süresi
1 Hafta
Operasyon Süresi
1-2 Saat
Anestezi Şekli
Lokal ya da Genel Anestezi
Şehirde Kalış Süresi

Çene estetiği operasyonları ile çenenin pozisyonu ve boyutu çeşitli tekniklerle düzenlenerek, arzu edilen yüz orantısına sahip olunabilmektedir.

Varlık 46.png

Operasyon Teknikleri Nelerdir?

Çene Ucu İmplant Operasyonu: Alt çene kemiğinin küçük ve çenenin uç kısmının geride olduğu durumlarda, hastanın çenesinin ucuna implant yerleştirilmesi ve bu sayede çenenin daha uzun bir hale getirilerek, yüzdeki orantının düzeltildiği bir prosedürdür.

Çene Ucunu Geri Alma: Sivri veya önde kalan çene uçları kesilerek geriye kaydırılır ve bir titanyum plak yardımı ile yeni yerine sabitlenir.

Çene Ucunu Öne Alma veya Büyütme: Medpor® ismi verilen yeni nesil çene ucu implantları ile çene ucunuz öne doğru uzatılabilir, büyütülebilir ve/veya genişletilebilir. Hatta erkekler için daha köşeli bir çene ucu yaratmayı hedefleyen özel implantlar da vardır.

Çene Ucu Törpüleme: Çene ucu yandan bakıldığında normal pozisyonda ama önden bakıldığında biraz genişse törpülenerek daha küçük bir şekle sokulabilir.

Çene Ucuna Dolgu veya Yağ Enjeksiyonu

Çene ucu implantı cerrahisi konusunda tereddütleri olan kişilerde geçici dolgular veya yağ enjeksiyonu ile çene ucu büyütme yapılabilir.

Diğer dolgulara göre erime süreleri nispeten daha uzun (18-24 ay) hidroksiapatit içerikli dolgular tercih edilir. Yağ ise kişinin kendi vücudundan alınır, çene ucundan enjeksiyonla verilir. Bu yöntemler kalıcı değildir. Çoğu hasta bu yöntemleri, memnun kalırsa kalıcı implant ameliyatı için bir deneme basamağı olarak kullanır.

Çene Protezi Ameliyatı Neden Yapılır?

 

Çene protezi, çene ucu gibi yüz profilinde oldukça önemli olan yapının yüzün geri kalanı ile daha uyumlu ve orantılı görünmesi için tercih edilir. Aynada bakıldığında eğer çene ucu, burun ucundan daha geride görülüyorsa, kişi çene protezine uygun bir aday olabilir. Çene protezi ameliyatında, çene ucuna yerleştirilen protez sayesinde burun, çene ve yüz arasında orantı sağlanabilir. Aynı zamanda çene implantı, hastalardaki gıdı problemini de ortadan kaldırır. Ameliyat sonrasında çene ucunda büyük oranda düzelme ve gıdı bölgesinde gençleşme görülür.

Çene İmplantı Nasıl Yapılır?

 

Çene implantı alt çene kemiğinin altından veya ağız içinden yapılır. Protezin yerleştirileceği bölgeden minik bir kesi açılır ve protez çene kemiğinin üzerine yerleştirilir. Kesi kapatılır, dikiş atılır ve ameliyat 45-60 dakika içinde tamamlanır.

Çene İmplantı ile Burun Estetiği Aynı Anda Yapılır mı?

 

Çene implantı ile burun ucu estetiği, kişilerin burun, çene ve yüz orantısını eşitlemek için genellikle aynı anda yapılan işlemlerdir. Çene bölgesine yerleştirilen implantlar sayesinde çene ve yüz orantısı dengelenmiş olunur.

  • Hastanede kalmayı gerektirmez.

  • Çene bölgesinde hafif bir şişlik olabilir, bu birkaç gün içinde geçecektir.

  • Ağız içinden yapıldığında iz bırakmaz.

  • Ağız içinden uygulama yapıldığında yaklaşık 6 gün sıvı gıdalar ile beslenmesi ve gargara yapılması önerilir.

  • Hasta 3-7 gün içinde normal günlük yaşamına dönebilir.

  • Üçüncü haftadan sonra operasyonun, yüze verdiği yeni şekil fark edilmeye başlanır.

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci

Varlık 46.png

Ne zaman normal hayata devam ederim?


Ameliyat sonrası bazı durumlarda aynı gün bazı durumlarda bir gün sonra hasta taburcu edilir. Özellikle çene büyütme ameliyatından sonra hastanın 1 hafta sıvı ile beslenmesi tavsiye edilir. Ortalama 1 hafta sonra günlük yaşantıya dönülmektedir.
Çene estetiği riskli midir?


Ameliyatlar, genel anestezi ile plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilir. Ortalama 1 saat süren operasyonlardır. Operasyon sonrası herhangi bir iz görülmemektedir. Cerrahi bir estetik ameliyat olduğu için bir hafta boyunca çene etrafınızda şişlikleriniz olabilir.
Çene estetiği operasyonu ne kadar sürer?


Ortalama 1-1,5 saat sürmektedir.
Çeneye takılan protezin sağlığa zararlı bir etkisi var mıdır?


Çene estetiği sonrası, çenenize yerleştirilen protezler, sağlığınız açısından bir problem oluşturmamaktadır. Beslenmek için çiğneme probleminiz olmamaktadır.

Varlık 46.png

Sürece bakalım: Sırada ne var?

wt çizgi.png
shining-fildişi_1.png

İlk

Temas

Daha ilk temasta durumunuzu derinlemesine keşfedeceğiz ve güzelliğe giden yolu planlamaya başlayacağız.

shining-fildişi_1.png

Doktor Seçimi

Özel ihtiyaçlarınız için sizi alanlarının en iyi doktorları ile buluşturacağız.

shining-fildişi_1.png

Seyahat
Planlama

Seyahatinizi planlamanıza yardımcı olacağız ve şehir turları hakkında size tavsiyelerde bulunacağız.

shining-fildişi_1.png

Ulaşım ve Transfer

Operasyon planınıza göre sizin için en uygun tarihte İstanbul’a uçacaksınız. O andan itibaren transferleriniz ve randevularınız bizim tarafımızdan organize edilecek.

shining-fildişi_1.png

Operasyon Günü

Operasyon tarihinde güzelliğinizi ortaya çıkarmak için doğru ellerde olacaksınız.

shining-fildişi_1.png

Eve

Dönüş

Operasyon sonrası hazır olduğunuzda yeni hayatınızın tadını çıkarmak için evinize geri döneceksiniz!