top of page

Meme Dikleştirme

Hastanede Yatış Süresi
1 Gün
7 Gün
İyileşme Süresi
1-2 Hafta
Operasyon Süresi
2-4 Saat
Anestezi Şekli
Genel Anestezi
Şehirde Kalış Süresi
Varlık 46.png

Meme dikleştirme operasyonları, sarkık memelerin cerrahi müdahale ile toparlanmasını ve sarkık görüntünün giderilmesini sağlar.

 

Meme sarkması doğal bir sürecin parçasıdır. Yerçekiminin yıllar içerisindeki etkisi, annelikte emzirme süreci, kilo alıp verme ya da yaşlanma bu sarkmanın sebeplerinden bazılarıdır.

Meme dikleştirme operasyonu, sarkamaya sebep olan fazla derinin çıkarılması ve meme dokusunun kendi içinde toparlanarak yukarıya asılması ile yapılır. Ameliyat sonrası Ters-T şeklinde bir iz kalır. Kesiler yapıldıktan sonra; alttaki meme dokusu, meme konturunu ve sıkılığını arttırmak için kaldırılır ve yeniden şekillendirilir. Meme ucu ve areola, olması gerektiği yüksekliğe getirilir. Gerekirse, genişlemiş meme başı cildin etrafından kesilerek küçültülür. Elastikiyet kaybını telafi etmek için fazla olan meme cilt dokusu çıkartılır.

Meme dikleştirme işlemi sonrası sütyen ölçüsünde bir miktar küçültme gözlenebilir. Eğer memelerin küçülmesi hiç istenmiyorsa ya da daha büyük memeler arzulanıyorsa, silikon ile meme dokusu desteklenebilir. Ameliyat sonrası ilk haftalar ödem nedeniyle göğüsler, olması gerektiğinden biraz daha büyük gözükecektir ancak takip eden aylarda ödemin uzaklaşması ile bu durum ortadan kalkar.

Meme Dikleştirme Operasyonu Nasıl Yapılır?

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci

 • Operasyondan hemen sonra buz kompres tedavisine başlanır ve sporcu sütyeni giyilir.

 • Dikişlerin üzerindeki ince bantlar dışında başka pansuman kullanılmaz.

 • 1 veya 2 gün sonra duş alınabilir.

 • Dikişler 15 gün sonra alınır.

 • Sporcu sütyeninin 4 hafta devamlı giyilmesi gerekmektedir. Bu sütyen hastanın ağrı algısını azaltır ve kendini daha güvende hissetmesini sağlar.

 • Başlarda ödemli olan memeler gitgide şekillenir. Memenin son şeklini alması yaklaşık 8-10 hafta sürer.

Varlık 46.png
 • Liposuction operasyonu nasıl yapılır?
  Liposuction, çeşitli yöntemlerle daha akışkan hale getirilen yağ dokularının 1-2 milimlikkesiler içinden, ince ve uzun kanüller yardımı ile vakumlanarak çıkarılmasıdır.
 • Liposuction operasyonu sonrası dikkat edilmesi gerekenler ve iyileşme süreci
  İyileşme süresini hızlandırmak için erken ayağa kalkmak ve bol hareket etmek, iyileşme aşamasında kayda değer bir önem taşır. Operasyon sonrası ağrılar genellikle 3-4 gün sürer ve bu süre zarfında ağızdan alınan ağrı kesiciler ile Liposuction sonrası ağrılar rahatlıkla yönetilebilir. Operasyondan 2 gün sonra pansumanların çıkartılması ve 1 hafta sonra ise dikişlerin aldırılması gerekir. Operasyon sonrasındaki 4 haftalık süre boyunca Liposuction korsesi kullanılır. Operasyondan sonraki 3 ila 7 gün içerisinde iş hayatına geri dönüş sağlanır. Operasyondan 2 hafta sonra yürüyüşlere başlayabilen hastaların, ağır spor egzersizleri için ise en az 6 hafta beklemesi gerekir. Operasyon sonrası oluşan şişlik ve sertlikler genellikle 2 ay içerisinde geçse de istenilen sonucun tam anlamıyla elde edilebilmesi için ameliyatın üzerinden yaklaşık 6-9 ay geçmesi gerekir.
Varlık 46.png

Sürece bakalım: Sırada ne var?

wt çizgi.png
shining-fildişi_1.png

İlk

Temas

Daha ilk temasta durumunuzu derinlemesine keşfedeceğiz ve güzelliğe giden yolu planlamaya başlayacağız.

shining-fildişi_1.png

Doktor Seçimi

Özel ihtiyaçlarınız için sizi alanlarının en iyi doktorları ile buluşturacağız.

shining-fildişi_1.png

Seyahat
Planlama

Seyahatinizi planlamanıza yardımcı olacağız ve şehir turları hakkında size tavsiyelerde bulunacağız.

shining-fildişi_1.png

Ulaşım ve Transfer

Operasyon planınıza göre sizin için en uygun tarihte İstanbul’a uçacaksınız. O andan itibaren transferleriniz ve randevularınız bizim tarafımızdan organize edilecek.

shining-fildişi_1.png

Operasyon Günü

Operasyon tarihinde güzelliğinizi ortaya çıkarmak için doğru ellerde olacaksınız.

shining-fildişi_1.png

Eve

Dönüş

Operasyon sonrası hazır olduğunuzda yeni hayatınızın tadını çıkarmak için evinize geri döneceksiniz!

bottom of page