top of page

Göz Kapağı Estetiği

Hastanede Yatış Süresi
1 Gün
5 Gün
İyileşme Süresi
5-7 Gün
Operasyon Süresi
1-2 Saat
Anestezi Şekli
Lokal ya da Genel Anestezi
Şehirde Kalış Süresi
Varlık 46.png

Yaş ilerledikçe göz kapaklarınız gerilir ve göz kapağınızı destekleyen kaslar zayıflar. Sonuç olarak, fazla yağ göz kapaklarının üstünde ve altında toplanarak kaşlarınızın altına, göz kapaklarının üst kısımlarına ve göz kapağının tam üzerinde torbalara neden olabilir. Sarkık göz kapağı, gözlerinizin etrafında daha yaşlı, ciddi bir şekilde sarkan bir görünüm oluşturmanın yanı sıra, profil görüşünüzü (çevresel görüş), özellikle görme alanının üst ve dış kısımlarını sınırlandırır.

 

Göz kapağı estetiği (blefaroplasti), sarkık göz kapaklarındaki fazla deriyi ve yağı kaldırarak bu görme problemlerini azaltabilir ve gözlerinizi daha genç ve daha uyanık gösterebilir.

 • Üst göz kapağı sarkması ve görüş kalitesi azalmaya başladığında,

 • Göz kapağı kaş altından göz kapağına doğru sarkarak kapak çizgisini ortadan kaldırdığında,

 • Üst göz kapağının üzerindeki deri sarkarak gözün dış kenarlarına doğru ilerlemeye başladıysa,

 • Üst göz kapağı normalden daha şişkin ise (bazı kişiler bu görünümü beğenirken, bazı kişiler ise yaşlı ve solgun göründüklerinden şikâyet ederler),

 • Üst göz kapağınızın sarkmasından dolayı göz makyajı yapılamıyorsa,

 • Görüş kalitesi düştüğünden dolayı kişi alnını sürekli yukarı doğru kaldırma ihtiyacı duyuyorsa, göz kapağı estetiği olmanın zamanı gelmiş olabilir.

Hangi Durumlarda Göz Kapağı Estetiği Önerilir?

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Üst göz kapağı estetiğinde lokal anestezi ile üst göz kapağı uyuşturulur. Deri alındıktan sonra alttaki kasın bir kısmı da alınır. İç ve orta hattaki yağ pakelerine ulaşılır ve fıtıklaşmış olan yağ pakelerin bir kısmı da alınır. Göz yaşı bezinde bir sarkma varsa yukarı asılır. Deri eriyen dikişlerle kapatılıp işlem sonlandırılır.

Alt göz kapağı estetiğinde de benzer bir teknik uygulanır ve lokal anestezi ile önce alt göz kapağı uyuşturulur. Deri ve kas kaldırılır. İç, orta ve dış taraftaki yağ pakelerine ulaşılır ve fıtıklaşmış olan yağ pakelerin bir kısmı alınır. Sonrasında fazla kas ve derinin bir kısmı alınır. Deri eriyen dikişlerle kapatılıp işlem sonlandırılır.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

 • Çoğu hasta 10-14 gün içinde iyileşme sürecini tamamlar. Bununla birlikte, tam olarak iyileşme birkaç ay sürebilir.

 • Operasyon sonrası şişlik ve morluklar indikçe göz kapaklarının şekli ortaya çıkar; yüz daha dinç ve genç bir görünüm kazanır.

 • Göz kapağı estetiği sırasında yağlandırıcı merhem ve soğuk kompresler uygulanabilir ve bazı durumlarda prosedür tamamlandıktan sonra gözler gazlı bezle gevşek bir şekilde kapatılabilir.

 • Gözlerinize nasıl bakılacağını, ilaçların iyileşmeye yardımcı olması ve enfeksiyon potansiyeli, ameliyat yerinde veya genel sağlığınız için dikkat etmeniz gereken özel endişeleri ve tedaviyi takip etmek için nasıl kullanılacağını içerebilecek özel uygulamalar doktorunuz tarafından verilecektir.

 • İyileşme sürecinde ilk olarak ilaç, soğuk kompres ve merhem ile kontrol edilebilen şişlik, çürük, tahriş, göz kuruluğu gibi rahatsızlıklar olabilir. Kesi yerinde tahriş de olasıdır. Ancak bunlar zamanla geçer.

 • İyileşme tamamlanıncaya kadar güneşten kaçınılmalı ve siyah renkli güneş gözlükleri kullanılmalıdır.

Varlık 46.png
 • Liposuction operasyonu nasıl yapılır?
  Liposuction, çeşitli yöntemlerle daha akışkan hale getirilen yağ dokularının 1-2 milimlikkesiler içinden, ince ve uzun kanüller yardımı ile vakumlanarak çıkarılmasıdır.
 • Liposuction operasyonu sonrası dikkat edilmesi gerekenler ve iyileşme süreci
  İyileşme süresini hızlandırmak için erken ayağa kalkmak ve bol hareket etmek, iyileşme aşamasında kayda değer bir önem taşır. Operasyon sonrası ağrılar genellikle 3-4 gün sürer ve bu süre zarfında ağızdan alınan ağrı kesiciler ile Liposuction sonrası ağrılar rahatlıkla yönetilebilir. Operasyondan 2 gün sonra pansumanların çıkartılması ve 1 hafta sonra ise dikişlerin aldırılması gerekir. Operasyon sonrasındaki 4 haftalık süre boyunca Liposuction korsesi kullanılır. Operasyondan sonraki 3 ila 7 gün içerisinde iş hayatına geri dönüş sağlanır. Operasyondan 2 hafta sonra yürüyüşlere başlayabilen hastaların, ağır spor egzersizleri için ise en az 6 hafta beklemesi gerekir. Operasyon sonrası oluşan şişlik ve sertlikler genellikle 2 ay içerisinde geçse de istenilen sonucun tam anlamıyla elde edilebilmesi için ameliyatın üzerinden yaklaşık 6-9 ay geçmesi gerekir.
Varlık 46.png

Sürece bakalım: Sırada ne var?

wt çizgi.png
shining-fildişi_1.png

İlk

Temas

Daha ilk temasta durumunuzu derinlemesine keşfedeceğiz ve güzelliğe giden yolu planlamaya başlayacağız.

shining-fildişi_1.png

Doktor Seçimi

Özel ihtiyaçlarınız için sizi alanlarının en iyi doktorları ile buluşturacağız.

shining-fildişi_1.png

Seyahat
Planlama

Seyahatinizi planlamanıza yardımcı olacağız ve şehir turları hakkında size tavsiyelerde bulunacağız.

shining-fildişi_1.png

Ulaşım ve Transfer

Operasyon planınıza göre sizin için en uygun tarihte İstanbul’a uçacaksınız. O andan itibaren transferleriniz ve randevularınız bizim tarafımızdan organize edilecek.

shining-fildişi_1.png

Operasyon Günü

Operasyon tarihinde güzelliğinizi ortaya çıkarmak için doğru ellerde olacaksınız.

shining-fildişi_1.png

Eve

Dönüş

Operasyon sonrası hazır olduğunuzda yeni hayatınızın tadını çıkarmak için evinize geri döneceksiniz!

bottom of page