Şehirde Kalış Süresi

Liposuction

Hastanede Yatış Süresi
1 Gün
7 Gün
İyileşme Süresi
1-2 Hafta
Operasyon Süresi
2-4 Saat
Anestezi Şekli
Genel Anestezi
Varlık 46.png

Diyet ve egzersiz gibi zayıflama yöntemleriyle giderilemeyen, bölgesel yağlanmalara sahip kişilerde var olan, fazla yağ dokusunun uzaklaştırılması ve vücuda daha iyi bir şekil kazandırılması için uygulanan cerrahi yöntemlere liposuction ismi verilir.

Liposuction operasyonları diyet ve egzersizin yerini tutmazlar ve amaçları kilo vermek değildir. Bu operasyonlar, geleneksel kilo verme yöntemlerinin cevap vermediği inatçı bölgelerdeki yağ hücrelerini çıkarmak ve vücudu şekillendirmek için uygulanır.

Bu uygulama özellikle karın, kalça, uyluk, diz, üst kol, çene, yanaklar ve sırt bölgelerindeki inatçı yağlanmaların ve bölgesel fazlalıkların görüldüğü yerlere uygulanır. Vücut hatlarının belirginleşmesine yardımcı olur.

Tek bir liposuction operasyonunda birden fazla bölgeden yağ çekilebilir ve ameliyat süresi işlemin yapılacağı bölge sayısına göre değişiklik gösterir.

Özellikle daha fit ve daha genç bir görünüm kazanmak isteyen erkekler tarafından tercih edilen six-pack ya da baklava karın kası estetiği de yine bu yöntem ile yapılır.

Liposuction, çeşitli yöntemlerle daha akışkan hale getirilen yağ dokularının 1-2 milimlik kesiler içinden, ince ve uzun kanüller yardımı ile vakumlanarak çıkarılmasıdır.

Liposuction Operasyonu Nasıl Yapılır?

 

  • İyileşme süresini hızlandırmak için erken ayağa kalkmak ve hareket etmek, iyileşme aşamasında kayda değer bir önem taşır.
  • Operasyon sonrası ağrılar genellikle 2-3 gün sürer ve bu süre zarfında ağızdan alınan ağrı kesiciler ile liposuction sonrası ağrılar rahatlıkla yönetilebilir.

  • Operasyondan 2 gün sonra pansumanların çıkartılması ve 1 hafta sonra ise dikişlerin aldırılması gerekir. Operasyon sonrasındaki 4 haftalık süre boyunca liposuction korsesi kullanılır. Operasyondan sonraki 3 ila 7 gün içerisinde iş hayatına geri dönüş sağlanır.

  • Operasyondan hemen sonra yürüyüşlere başlayabilen hastaların, ağır spor egzersizleri için ise en az 6 hafta beklemesi gerekir.

  • Operasyon sonrası oluşan şişlik ve sertlikler genellikle 2 ay içerisinde geçse de istenilen sonucun tam anlamıyla elde edilebilmesi için ameliyatın üzerinden yaklaşık 6-9 ay geçmesi gerekir.

Liposuction Sonrası ve İyileşme Süreci

Varlık 46.png

Liposuction ameliyatı ağrılı mıdır, ağrılar ne zaman geçer?


Liposuction uygulaması sırasında hastalara genel anestezi uygulanacağı için ağrı hissedilmez. Operasyon sonrası 2-3 gün süren ağrılar, ağrı kesici ilaçlar ile kontrol altına alınabilecek düzeydedir. Ağrılar hafif sızlama ve batma şeklinde gelişebilir ve yalnızca yağ alınan bölgelerde hissedilir.
Liposuction ameliyatı için yaş sınırı var mıdır?


Liposuction, 18 yaşın üzerinde olan her hasta için yapılabilir. Ancak liposuction yapılan bölgelerin elastikiyetini kaybetmemiş olması önemlidir. Bu nedenle yaşı ilerlemiş olan hastalarda, yağ aldırma işlemenden sonra sarkma görülebilir. İleri yaşta ve deri elastikiyetini kaybetmiş olan hastalara uygulanmaz.
Liposuction sonrası ne zaman işe dönebilirim?


Liposuction uygulamasından sonra hastaların ilk 3 gün istirahat etmesi gerekir. Zor ve yorucu olmayan işlerde çalışan hastalar 3. Günden sonra işlerine dönebilir. Zorlu ve yorucu işlerde çalışan kişilerin ise bir hafta sonra işlerine dönmesi tavsiye edilir.
Liposuction ile kaç kilo verebilirim?


Liposuction, kilo verdirme ya da obezite tedavi yöntemi değildir. Yalnızca, diyet ve spor ile verilemeyen bölgesel yağların alınması sağlanır. Böylece daha formda bir vücut görünümü elde edilir.
Liposuction ile alınan yağlar dolgu maddesi olarak kullanılır mı?


Liposuction ile alınan fazla yağlar, özel bir işlemden geçirildikten sonra, kanüller yardımıyla hastaların vücutlarının belirli bölgelerinde dolgu maddesi olarak kullanılabilir (popo, meme, el, yüz, dudak). Hastaların vücutlarında bulunan çöküklük, kırışıklık, ince ya da dolgun olmayan bölgeler bu yağlar ile düzeltilebilir ve daha dolgun hale getirilebilir.
Liposuction sonrası iz kalır mı?


Liposuction tekniğine göre hastaların vücudunda iz kalması muhtemeldir. Yağların dışarı alınması için belirli yerlere 2-3 mm’lik kesiler yapılacaktır. Bu kesilerin kapatılması için estetik dikişler kullanılır. Bu dikişlerin atıldığı bölgeye göre iz kalma ihtimali de değişir. Ancak bu izler çok küçük olduğu için dışarıdan dikkatli bakılmadığında belli olmaz.
Liposuction ile verilen yağlar kalıcı mıdır?


Şekillenme amacıyla yapılan bel, kalça, diz içi, uyluk içi liposuction uygulamaları oldukça kalıcıdır. Fakat karın bölgesi için kişinin diyetine de dikkat etmesiyle kalıcılık derecesi belli olur.
Liposuction gebelik ya da emzirme döneminde yapılabilir mi?


Yağ aldırma ameliyatı genel anestezi altında yapılacağı için bebeğe ya da anneye zarar verme ihtimali vardır. Bu nedenle liposuction uygulaması hamilelere, emziren annelere ya da gebelik şüphesi olan kişilere uygulanmaz.
Liposuction sonrası görülen ödem ne zaman geçer?


Liposuction uygulamasından sonra ödem görülmesi normaldir. İlk 1 hafta içinde görülen bu ödem, bir hafta sonra kendiliğinden geçecektir. Bu bir hafta içinde soğuk buz uygulaması ödemi daha hızlı indirmeye yardımcı olacaktır.
Liposuction sonrası korse kullanılır mı, ne kadar süre kullanılmalıdır?


Liposuction sonrasında bölgelerin toplanması ve sıkılaşması için korse kullanılması gerekir. Bu korse yaklaşık 1 ay süre ile gece gündüz kullanılmalıdır. Ardından 3 hafta kadar yalnızca gündüzleri kullanılması yeterlidir.
Lipocution ile tek seferde en fazla ne kadar yağ alınır?


Alınacak yağ miktarı kişiden kişiye ve uygulama yapılacak olan bölgenin sayısına göre değişir. Tek seferde 6000-7000cc yağ alınması mümkündür. Ancak her hastandan bu kadar yağ alınması söz konusu değildir. Vücut yapısına, kiloya ve bölgeye göre tek seferde alınabilecek yağ miktarı da değişiklik gösterir.
İstenilen her bölgeden yağ alınması mümkün müdür?


Liposuction ile istenilen her bölgeden yağ alınabilir. Yalnızca, popo altı bölgelerinden alınmaz çünkü bu bölgelerde çökme meydana gelebilir ve kötü bir görünüm oluşabilir.

Varlık 46.png

Sürece bakalım: Sırada ne var?

wt çizgi.png
shining-fildişi_1.png

İlk

Temas

Daha ilk temasta durumunuzu derinlemesine keşfedeceğiz ve güzelliğe giden yolu planlamaya başlayacağız.

shining-fildişi_1.png

Doktor Seçimi

Özel ihtiyaçlarınız için sizi alanlarının en iyi doktorları ile buluşturacağız.

shining-fildişi_1.png

Seyahat
Planlama

Seyahatinizi planlamanıza yardımcı olacağız ve şehir turları hakkında size tavsiyelerde bulunacağız.

shining-fildişi_1.png

Ulaşım ve Transfer

Operasyon planınıza göre sizin için en uygun tarihte İstanbul’a uçacaksınız. O andan itibaren transferleriniz ve randevularınız bizim tarafımızdan organize edilecek.

shining-fildişi_1.png

Operasyon Günü

Operasyon tarihinde güzelliğinizi ortaya çıkarmak için doğru ellerde olacaksınız.

shining-fildişi_1.png

Eve

Dönüş

Operasyon sonrası hazır olduğunuzda yeni hayatınızın tadını çıkarmak için evinize geri döneceksiniz!