top of page
Şehirde Kalış Süresi

Liposuction

Hastanede Yatış Süresi
1 Gün
7 Gün
İyileşme Süresi
1-2 Hafta
Operasyon Süresi
2-4 Saat
Anestezi Şekli
Genel Anestezi
Varlık 46.png

Diyet ve egzersiz gibi zayıflama yöntemleriyle giderilemeyen, bölgesel yağlanmalara sahip kişilerde var olan, fazla yağ dokusunun uzaklaştırılması ve vücuda daha iyi bir şekil kazandırılması için uygulanan cerrahi yöntemlere liposuction ismi verilir.

Liposuction operasyonları diyet ve egzersizin yerini tutmazlar ve amaçları kilo vermek değildir. Bu operasyonlar, geleneksel kilo verme yöntemlerinin cevap vermediği inatçı bölgelerdeki yağ hücrelerini çıkarmak ve vücudu şekillendirmek için uygulanır.

Bu uygulama özellikle karın, kalça, uyluk, diz, üst kol, çene, yanaklar ve sırt bölgelerindeki inatçı yağlanmaların ve bölgesel fazlalıkların görüldüğü yerlere uygulanır. Vücut hatlarının belirginleşmesine yardımcı olur.

Tek bir liposuction operasyonunda birden fazla bölgeden yağ çekilebilir ve ameliyat süresi işlemin yapılacağı bölge sayısına göre değişiklik gösterir.

Özellikle daha fit ve daha genç bir görünüm kazanmak isteyen erkekler tarafından tercih edilen six-pack ya da baklava karın kası estetiği de yine bu yöntem ile yapılır.

Liposuction, çeşitli yöntemlerle daha akışkan hale getirilen yağ dokularının 1-2 milimlik kesiler içinden, ince ve uzun kanüller yardımı ile vakumlanarak çıkarılmasıdır.

Liposuction Operasyonu Nasıl Yapılır?

 

 • İyileşme süresini hızlandırmak için erken ayağa kalkmak ve hareket etmek, iyileşme aşamasında kayda değer bir önem taşır.
 • Operasyon sonrası ağrılar genellikle 2-3 gün sürer ve bu süre zarfında ağızdan alınan ağrı kesiciler ile liposuction sonrası ağrılar rahatlıkla yönetilebilir.

 • Operasyondan 2 gün sonra pansumanların çıkartılması ve 1 hafta sonra ise dikişlerin aldırılması gerekir. Operasyon sonrasındaki 4 haftalık süre boyunca liposuction korsesi kullanılır. Operasyondan sonraki 3 ila 7 gün içerisinde iş hayatına geri dönüş sağlanır.

 • Operasyondan hemen sonra yürüyüşlere başlayabilen hastaların, ağır spor egzersizleri için ise en az 6 hafta beklemesi gerekir.

 • Operasyon sonrası oluşan şişlik ve sertlikler genellikle 2 ay içerisinde geçse de istenilen sonucun tam anlamıyla elde edilebilmesi için ameliyatın üzerinden yaklaşık 6-9 ay geçmesi gerekir.

Liposuction Sonrası ve İyileşme Süreci

Varlık 46.png
 • Liposuction operasyonu nasıl yapılır?
  Liposuction, çeşitli yöntemlerle daha akışkan hale getirilen yağ dokularının 1-2 milimlikkesiler içinden, ince ve uzun kanüller yardımı ile vakumlanarak çıkarılmasıdır.
 • Liposuction operasyonu sonrası dikkat edilmesi gerekenler ve iyileşme süreci
  İyileşme süresini hızlandırmak için erken ayağa kalkmak ve bol hareket etmek, iyileşme aşamasında kayda değer bir önem taşır. Operasyon sonrası ağrılar genellikle 3-4 gün sürer ve bu süre zarfında ağızdan alınan ağrı kesiciler ile Liposuction sonrası ağrılar rahatlıkla yönetilebilir. Operasyondan 2 gün sonra pansumanların çıkartılması ve 1 hafta sonra ise dikişlerin aldırılması gerekir. Operasyon sonrasındaki 4 haftalık süre boyunca Liposuction korsesi kullanılır. Operasyondan sonraki 3 ila 7 gün içerisinde iş hayatına geri dönüş sağlanır. Operasyondan 2 hafta sonra yürüyüşlere başlayabilen hastaların, ağır spor egzersizleri için ise en az 6 hafta beklemesi gerekir. Operasyon sonrası oluşan şişlik ve sertlikler genellikle 2 ay içerisinde geçse de istenilen sonucun tam anlamıyla elde edilebilmesi için ameliyatın üzerinden yaklaşık 6-9 ay geçmesi gerekir.
Varlık 46.png

Sürece bakalım: Sırada ne var?

wt çizgi.png
shining-fildişi_1.png

İlk

Temas

Daha ilk temasta durumunuzu derinlemesine keşfedeceğiz ve güzelliğe giden yolu planlamaya başlayacağız.

shining-fildişi_1.png

Doktor Seçimi

Özel ihtiyaçlarınız için sizi alanlarının en iyi doktorları ile buluşturacağız.

shining-fildişi_1.png

Seyahat
Planlama

Seyahatinizi planlamanıza yardımcı olacağız ve şehir turları hakkında size tavsiyelerde bulunacağız.

shining-fildişi_1.png

Ulaşım ve Transfer

Operasyon planınıza göre sizin için en uygun tarihte İstanbul’a uçacaksınız. O andan itibaren transferleriniz ve randevularınız bizim tarafımızdan organize edilecek.

shining-fildişi_1.png

Operasyon Günü

Operasyon tarihinde güzelliğinizi ortaya çıkarmak için doğru ellerde olacaksınız.

shining-fildişi_1.png

Eve

Dönüş

Operasyon sonrası hazır olduğunuzda yeni hayatınızın tadını çıkarmak için evinize geri döneceksiniz!

bottom of page